Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jego wysokość biurokrata

22 października 2001 | Nieruchomości, budownictwo | GB

Inwestorski Tor Przeszkód IV Deweloper kontra urzędnik

Jego wysokość biurokrata

- Polskie prawo jest źle skonstruowane, więc stwarza warunki, w których decyzje na temat planowanych inwestycji zależą przede wszystkim od urzędników, a nie od merytorycznej wartości planów przedstawionych przez inwestora budowlanego - uważają organizatorzy konferencji Inwestorski Tor Przeszkód IV, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Dlatego proponują zmienić konkretne przepisy.

- Firmy, które po raz kolejny załatwiają jakiekolwiek formalności w gminnych urzędach, doskonale zdają sobie sprawę, co zrobić, aby przyśpieszyć wydanie decyzji. Wiedzą jednocześnie, że jeśli raz zgodzą się na ustępstwa, to wieść o tym rozejdzie się bardzo szybko i następnym razem już nic nie załatwią bez haraczu. Ale nie chodzi tu tylko o pieniądze - mówi Zofia Borowska z Prezydium Konferencji Inwestorów.

Inwestorzy przedstawiają schemat: urzędnik wie dobrze, jaką dodatkową lub uzupełniającą ekspertyzę zlecić firmie, która stara się np. o pozwolenie na budowę. Przy okazji komunikowania o tym wymogu inwestorowi, wskazują mu od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2450

Spis treści
Zamów abonament