Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gruszki na wierzbie rosną w stolicy

22 października 2001 | Nieruchomości, budownictwo | JJ

Poszukiwania mieszkania za 30 procent Lokatorskie i czynszowe na celowniku

  • Zapytaj inwestora Gruszki na wierzbie rosną w stolicy

    Znalezienie na warszawskim rynku mieszkania w rzeczywistości kredytowanego z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego wcale nie jest łatwe. Zdarza się, że inwestycja jest rozpoczynana bez gwarancji otrzymania środków. W rezultacie klient może więc być postawiony przed koniecznością sfinansowania inwestycji nie w 30, a w 100 procentach.

    Bywa też tak, że spółdzielnia mieszkaniowa zmienia zdanie, ale w drugą stronę: najpierw oferuje mieszkania własnościowe, czyli za 100-procentową odpłatnością za atrakcyjną cenę, aby następnie namawiać klienta na lokatorskie, bez gwarancji kredytowania z KFM i po znacznie wyższej cenie za metr. O swojej "przygodzie" doniósł nam czytelnik.

    Na własne ryzyko

    - Poszedłem na targi mieszkaniowe, na których dostałem ulotkę od Spółdzielni Mieszkaniowej Dom 2000 z bardzo atrakcyjną ofertą: "Dach nad głową w stolicy za cenę z okolicy" - opowiada nasz czytelnik. - Szokująco niska była podana w niej cena metra mieszkania własnościowego: tysiąc złotych. Po targach postanowiłem

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2450

Spis treści
Zamów abonament