Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez wkładu ani rusz

22 października 2001 | Nieruchomości, budownictwo | EZ

Różne oblicza TBS Nie dla wszystkich nadzieja na mieszkanie

Bez wkładu ani rusz

W wielu miastach budownictwo czynszowe stało się elementem strategii mieszkaniowej, w innych stworzyło doskonały klimat do uruchomienia prywatnych kapitałów i inicjatyw, a także współpracy spółdzielni mieszkaniowych i gminy. W jeszcze innych rozbudziło nadzieję na własne mieszkanie wśród niezamożnych rodzin. Aby jednak mogły mieszkać w domach towarzystwa budownictwa społecznego, i tak muszą zainwestować.

EFEKT PUSTEJ KASY

Zaczęli bez kredytu

Państwo B., mieszkańcy Tarnowa, którzy mieli zamieszkać w mieszkaniu wybudowanym przez TBS Kliny-Zacisze, zauważyli po wniesieniu wymaganych 30 proc. partycypacji i zapłaceniu kaucji, że budowa osiedla budowanego przez ten TBS na osiedlu Halszki w Krakowie, stanęła w miejscu. Na swoje pełne niepokoju pismo otrzymali w sierpniu br. następującą odpowiedź: "Informujemy, że wszelkie prace związane z przygotowaniem i uruchomieniem inwestycji (...) zostały wykonane zgodnie z przyjętym harmonogramem. (...) Prace dotychczas wykonane są finansowane z wpłat partycypantów. Pozostałe roboty,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2450

Spis treści
Zamów abonament