Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na świecie

22 października 2001 | Ekonomia | AB

NA ŚWIECIE

Rosną inwestycje zagraniczne w Meksyku

Meksyk prognozuje, że zagraniczne inwestycje w tym kraju wyniosą 15 mld USD w tym roku i będą dalej rosły mimo spowolnienia gospodarczego w krajach Ameryki Łacińskiej. W ubiegłym roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły 13,16 mld USD, a po pierwszym półroczu tego roku sięgały one 6,77 mld USD. Z powodu spadku tempa rozwoju gospodarczego w USA - do tego kraju trafia około 85 proc. meksykańskiego eksportu - w tym roku wzrost PKB w Meksyku prawdopodobnie będzie bliski zeru, podczas gdy w ubiegłym roku wyniósł on 6,9 proc.

Szwedzki premier o stanie gospodarki

Premier Goran Persson powiedział, że jest bardzo zaniepokojony stanem gospodarki szwedzkiej - doniosła gazeta "Aftonbladet". Kilka dni wcześniej ton jego wypowiedzi był znacznie łagodniejszy - premier mówił o niepewności co do dalszego rozwoju szwedzkiej gospodarki. We wtorek, 16...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2450

Spis treści
Zamów abonament