Zwolnienia grupowe
Zwolnienia grupowe
Niewykluczone, że to właśnie na podstawie ustawy z 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy (Dz. U. z 1990 r. nr 10, poz. 59 ze zm.) pracownicy będą w 2002 r. zwalniani najczęściej. Takie przypuszczenie usprawiedliwia ogromne zainteresowanie czytelników wczorajszym dyżurem, który poświęcony był zwolnieniom grupowym. Wyjaśnień udzielały ANNA HINTZ oraz ANNA TOMCZYK z Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy.
W grudniu zeszłego roku dostałem od szefa oświadczenie o zwolnieniu z powodu reorganizacji działu podatkowego, czyli z przyczyn dotyczących pracodawcy. Okazało się, że podczas jednomiesięcznego wypowiedzenia (biegnie ono od 1 stycznia tego roku) mija trzyletni staż mojego zatrudnienia w tym zakładzie. Czy w takim wypadku wypowiedzenia nie przedłuża się do trzech...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta