Uchwała Sądu Najwyższego - Izby Karnej z dnia 7 czerwca 2002 r. (Sygn. akt I KZP 15/2002)
Uchwała z dnia 7 czerwca 2002 r. (sygn. akt I KZP 15/2002)
Sąd Najwyższy Izba Karna w Warszawie na posiedzeniu w składzie: Przewodniczący: Prezes SN Lech Paprzycki Sędziowie SN: Piotr Hofmański (spraw.) Rafał Malarski Lidia Misiurkiewicz Dorota Rysińska Józef Skwierawski Stanisław Zabłocki
Protokolant: Piotr Wypych
przy udziale Zastępcy Prokuratora Generalnego Ryszarda Stefańskiego
w sprawie J.E.R.
po rozpoznaniu, przekazanego na podstawie art. 441 § 1 w zw. z art. 518 kpk przez skład trzech sędziów Sądu Najwyższego - postanowieniem z dnia 3 kwietnia 2002 r. (sygn. akt IV KK 112/02) - zagadnienia prawnego wymagającego zasadniczej wykładni ustawy:
Czy użyty w art. 45 § 2 Kodeksu wykroczeń zwrot "w razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia" obejmuje swym zakresem także uchylenie, w następstwie wniesienia kasacji, prawomocnego wyroku sądu, wydanego w sprawie, w której czyn zarzucony sprawcy stanowi wykroczenie?
uchwalił udzielić następującej odpowiedzi :
Użyty w art. 45 § 2 k.w. zwrot "w razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia" obejmuje swym zakresem także uchylenie przez Sąd Najwyższy, w następstwie rozpoznania kasacji, prawomocnego wyroku sądu wydanego w sprawie o wykroczenie. Przedawnienie nie biegnie na nowo, jeżeli w dniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta