Rząd nie poprze naruszenia niezależności RPP
Rząd nie poprze naruszenia niezależności RPP
- RPP to nie jedyny powód kryzysu - socjolog Jacek Raciborski
- To, że dojdzie do ostrego konfliktu między lewicowym rządem a Radą Polityki Pieniężnej i Narodowym Bankiem Polskim, można było przewidzieć półtora roku temu - Małgorzata Subotić Rząd oficjalnie nie poprze żadnych działań uderzających w niezależność NBP - stwierdził w czwartek premier Leszek Miller. Dzień wcześniej szef rządu powiedział, że opowiada się za rozszerzeniem składu Rady Polityki Pieniężnej.
Rząd i ekonomiści oczekują obniżki stóp procentowych, ponieważ inflacja spada, a sytuacja gospodarcza jest zła. Ożywienia gospodarczego można się spodziewać najwcześniej w czwartym kwartale br.
Leszek Miller na czwartkowym spotkaniu z ekonomistami wyjaśniał, że rząd nie zamierza naruszać niezależności Rady Polityki Pieniężnej. Dodał, że w środowej audycji w TVP - gdy mówił o konieczności poszerzenia składu Rady Polityki Pieniężnej i zadeklarował głosowanie za taką propozycją - występował jako członek Klubu SLD, a nie jako szef rządu.
- Spór między rządem a RPP trwa już zbyt długo i jakieś rozstrzygnięcie musi być przyjęte - tłumaczył słowa premiera Józef Oleksy, wiceprzewodniczący Klubu SLD.
- Premier jest rozczarowany efektami rozmów
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta