Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejdź na reczne ustawienie

01 lipca 2002 | Raporty | TŚ
źródło: X00814

Roaming Z komórką za granicę

Przejdź na ręczne ustawienie

(C) REUTERS

Jeszcze rok temu za granicą działały tylko telefony właścicieli, którzy płacili abonament. Od kilku miesięcy z komórek - choć w przypadku niektórych sieci w ograniczonym zakresie - mogą korzystać także, ci którzy mają telefony bezabonamentowe. Należy pamiętać, że korzystanie z własnej komórki za granicą jest przyjemne, ale słono kosztuje.

Każdy z trzech działających w Polsce operatorów telefonii komórkowej ma podpisane umowy roamingowe, dzięki którym telefon komórkowy z kartą SIM polskiej sieci działa za granicą. W przypadku telefonów z abonamentem (post-paid) można więc dostawać i wysyłać SMS (krótkie wiadomości tekstowe), a także dzwonić i odbierać rozmowy. Tych, którzy będą starali się używać technologii GPRS, by połączyć się za granicą z Internetem, czeka niemiłe rozczarowanie - na razie nasi operatorzy nie mają roamingu.

Węższy od post-paid jest zakres działania telefonów bezabonamentowych (pre-paid). Na dziś jedynie pre-paid Polkomtelu (usługa Simplus) umożliwia pełne wykorzystanie roamingu. Telefony na kartę pozostałych dwóch operatorów na razie pozwalają jedynie na odbieranie i wysyłanie SMS.

Zajrzyj na stronę WWW

Teoretycznie każdy telefon...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2658

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament