Korekta nieprawidłowej stawki amortyzacyjnej; Do kiedy można korygować VAT należny?; Remament u pośrednika; Nieodliczony VAT kosztem podakowym;
- Amortyzacja - Korekta nieprawidłowej stawki amortyzacyjnej
- Podatek od towarów i usług - Do kiedy można korygować VAT należny?
- Podatkowa księga przychodów i rozchodów - Remanent u pośrednika
- Koszty uzyskania przychodów - Nieodliczony VAT kosztem podatkowym
Z okazji setnego wydania Dobrej Firmy przygotowaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień najbardziej interesujących naszych czytelników: zasad prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, podatku VAT, amortyzacji i innych kosztów. Mamy nadzieję, że pomogą w rozwiązaniu choć części problemów, z którymi spotykacie się państwo na co dzień.
Amortyzacja
Korekta nieprawidłowej stawki amortyzacyjnej
RYS. ANDRZEJ JACYSZYN
W 1998 r. kupiliśmy nowe urządzenie, które wprowadziliśmy do ewidencji środków trwałych. Teraz okazało się, że przez 4 lata stosowaliśmy błędną stawkę amortyzacyjną - 5-proc., zamiast wynikającej z wykazu stawek amortyzacyjnych stawki 10-procentowej. Czy możemy obecnie zmienić stawkę amortyzacji na prawidłową? - pyta czytelnik z Warszawy.
- Stosując błędną stawkę amortyzacyjną czytelnik naliczał nieprawidłowe odpisy amortyzacyjne, a w rezultacie zaniżył wysokość ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta