Zawsze na wyjeździe
Zawsze na wyjeździe
(c) BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
Rz.: Jak się zostaje trenerem reprezentacji Palestyny?
Najpierw trzeba zostać zwolnionym w Orlenie Płock. Kiedy znalazłem się w takiej sytuacji i poszedłem do PZPN spytać, co słychać na rynku pracy, okazało się, że właśnie do Jurka Engela zadzwoniono z Palestyny, pytając, czy nie zna jakiegoś trenera, który podjąłby się pracy. Engel znał mnie i dał rekomendacje. W Hutniku Warszawa byłem jego zawodnikiem, a kiedy odszedł do Legii, ja, mając 27 lat i nie mogąc już grać z powodu kontuzji, objąłem po nim drużynę. Mogę więc z czystym sumieniem powiedzieć, że trenerem Palestyny zostałem przypadkowo.
Andrzej Wiśniewski, ur. 1956 w Giżycku. Zawodnik Hutnika Warszawa. Trener Hutnika (trzykrotnie), Orląt Reszel, Jezioraka Iława, Ursusa, Piasta Choszczno, Mazowsza Grójec, asystent Dariusza Wdowczyka w Polonii Warszawa (mistrzostwo Polski 2000) i Orlenie Płock, samodzielnie w Orlenie. Od listopada 2001 do października 2002 reprezentacja Palestyny. Absolwent AWF, trener II klasy.
A dlaczego Palestyńczycy szukali trenera?
Bo poprzedni, Argentyńczyk, wytrzymał tylko rok. Przed nim pracował Egipcjanin. Też rok. I ja podtrzymałem tę tradycję. Na tyle miałem umowę i nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta