Umowa dla zastępcy; Dla redukujących zatrudnienie
- Nowa możliwość czasowego zatrudnienia - Umowa dla zastępcy
- Nowe zasady dotyczące zwolnień grupowych - Dla redukujących zatrudnienie
Nowa możliwość czasowego zatrudnienia
Umowa dla zastępcy
Moja asystentka jest w ciąży i wkrótce pójdzie na urlop macierzyński. Chciałabym na ten czas zatrudnić kogoś innego, korzystając z wprowadzonej w końcu listopada ubiegłego roku do kodeksu pracy umowy o pracę w zastępstwie. Nie wiem jednak, czy zawierając umowę z zastępcą, mogę skorzystać ze standardowego wzoru umowy o pracę? Proszę też o podpowiedź, jak powinnam określić czas umowy? Zastanawiam się, czy taką czasową umowę będę mogła rozwiązać. Czy zastępcy należą się takie same prawa jak asystentce, którą ma zastępować? - pyta czytelniczka z Warszawy.
Umowa o pracę w zastępstwie jest rodzajem umowy o pracę na czas określony. Może zatem pani skorzystać ze wzoru tego rodzaju umowy, ale proszę dokładnie przyjrzeć się wszystkim standardowym postanowieniom. I choć sama nazwa umowy nie jest najważniejsza, bo liczy się przede wszystkim jej treść, dobrze jest pamiętać o tytule: "umowa o pracę w zastępstwie pracownika".
Konieczna treść
Z treści wyraźnie musi wynikać, że jest to umowa w zastępstwie. Trzeba wskazać z imienia i nazwiska zastępowanego pracownika, np....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta