Anonimowe procenty
Anonimowe procenty
Rynek wódki w 2002 r.
Polscy producenci alkoholi są na unijnych rynkach wciąż anonimowi, a ich głos tylko w wyjątkowych sprawach dociera do CEPS - gremium reprezentującego interesy krajowych organizacji producenckich krajów "15". Dlatego na rok przed akcesją Polski do Unii Europejskiej za najpilniejsze zadanie branża spirytusowa uważa utworzenie swojej reprezentacji i uczestniczenie w pracach CEPS. Szybkie działania są niezbędne dla zakończenia prywatyzacji dziewięciu Polmosów, skoncentrowania się na promocji marek mających szanse rozwojowe i wdrożenie unijnych standardów do produkcji i przewozu wyrobów.
W ocenie Marka Kłoczko, prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, dla branży wielkim problemem jest ciągle niezakończona prywatyzacja dziewięciu Polmosów. Jej przeciąganie przez resort skarbu osłabia szanse firm i ich dostawców na utrzymanie się na krajowym rynku i rozpoznanie specyfiki innych. Przedsiębiorstwa są w stanie zawieszenia, więc nie działają na rzecz zwiększenia umiejętności poruszania się na różnych rynkach. Nie wiedzą, komu złożyć ofertę i czy zaufać dużemu, czy małemu dystrybutorowi? Nie rozwijają więc współpracy z zagranicznymi hurtownikami, co mogłoby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta