Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse; Surowce; Giełdy

29 sierpnia 2003 | Ekonomia | DE

  • Finanse : Niejednoznaczne dane z USA
  • Surowce : Spekulanci w akcji
  • Giełdy : Łagodne spadki
FINANSE

Niejednoznaczne dane z USA

Kurs dolara i euro na fixingu NBP

Wzrosty cen obligacji na rynku niemieckim sprawiły, że polskie papiery także poszły w górę. Za mało jednak, żeby odrobić straty po prawie dwudniowej wyprzedaży.

Wczoraj od wczesnych godzin popołudniowych trwała wyprzedaż obligacji skarbowych. Jest to rezulatat decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która nie obniżyła w środę stóp procentowych. Dopiero gdy po godz. 14.00 ceny niemieckich papierów zaczęły wzrastać, nastroje na naszym rynku się poprawiły. Na koniec dnia rentowność obligacji 2-letnich wynosiła 4,94 proc. (wzrost o 9 punktów bazowych), 5-letnich 5,44 proc. (wzrost o 4 punkty bazowe), a 10-letnich 5,64 proc. (spadek o 1 punkt bazowy).

Zachodnie papiery zaczęły być w cenie, kiedy Departament Handlu USA podał, że wzrost amerykańskiego PKB w drugim kwartale został skorygowany do 3,1 proc. z wcześniej szacowanych 2,4 proc. Natomiast w ubiegłym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w USA do 394 tys. z 391 tys. tydzień wcześniej.

Dane z USA miały wpływ także na kurs euro do dolara. Amerykańska waluta po ogłoszeniu dynamiki PKB i liczby bezrobotnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3012

Spis treści
Zamów abonament