Konieczność miejska
Istotnym celem integracji jest zapewnienie ciągłości podróży
(c) Rafał Guz
Dokumenty Unii Europejskiej "Zielona księga - sieć obywatelska" oraz "Biała księga - europejska polityka transportowa, czas na decyzję" wskazują na konieczność integracji transportu publicznego. Nie jest to tylko chwilowa moda.
Ludzie chcieliby podróżować "od drzwi do drzwi", czyli wygodnie - niezależnie od liczby przesiadek, długości przejazdów i środków transportu. Jest to możliwe dzięki zbudowaniu i utrzymaniu sieci transportowej dostępnej dla wszystkich - bez względu na wiek, status czy miejsce podróży.
Bilet, bagaż, informacja
Podstawowym celem integracji jest zapewnienie wspólnego biletu. Powinien on dotyczyć nie tylko różnych środków transportu publicznego w wymiarze lokalnym i regionalnym, ale również umożliwiać korzystanie z parkingów lub lokalnych przepraw promowych. Szczególną trudność sprawia zapewnienie wspólnego biletu dla przejazdów środkami transportu, które należą do kilku właścicieli i realizatorów przewozów (koleje dalekobieżne i regionalne, autobusy regionalne, transport miejski). Celowe jest również wiązanie biletów z dodatkowymi usługami, jak dowóz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta