Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak napisać zapytanie, protest, odwołanie

04 listopada 2003 | Dobra firma | MK

Pisma w zamówieniach publicznych

Jak napisać zapytanie, protest, odwołanie

  • WZÓR PROTESTU
  • WZÓR ZAPYTANIA
  • WZÓR ODWOŁANIA

    Właściwie już od prawie dwóch lat organizacje pracodawców i przedsiębiorców mają prawo wnosić protesty i odwołania w postępowaniach w sprawach zamówień publicznych. Jednak po 20 października 2003 r., dzięki nowemu brzmieniu art. 79a ust. 1 ustawy z 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (DzU z 2002 r. nr 72, poz. 664, ze zm., w skrócie uozp) organizacje pracodawców i przedsiębiorców mogą również korzystać z prawa wniesienia skargi do Sądu Okręgowego w Warszawie, zgodnie ze znowelizowanym art. 92a 1 uozp.

    Do wnoszenia protestów, odwołań i skarg uprawnione są tylko organizacje wpisane na listę prowadzoną przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wpisu dokonuje się na wniosek zainteresowanej organizacji, w drodze decyzji administracyjnej prezesa UZP. Lista organizacji jest ogłaszana w Biuletynie Zamówień Publicznych. Sprawy te są unormowane w art. 9 ust. 1 pkt 12, art. 79a i 79b uozp.

    Kwestie, jak składać wnioski do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o wpisanie na listę, są wyjaśnione na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych ( www.uzp.gov.pl ).

    Organizacje wpisane na

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3068

Spis treści
Zamów abonament