Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Emocje telewizyjne

28 marca 1995 | Kraj | GS

Politycy o Telewizji Polskiej i jej prezesie Wiesławie Walendziaku

Emocje telewizyjne

Od pewnego czasu toczy się spór zarówno wokół telewizji publicznej jako instytucji państwowej, jak i wokół jej obecnego kierownictwa. Prezesowi Wiesławowi Walendziakowi zarzuca się przede wszystkim, że spółkę Telewizja Polska SA podporządkował ludziom o jednej orientacji politycznej, w wyniku czego w telewizji prezentują się głównie ludzie o prawicowych poglądach. Ostatnio pod adresem prezesa Walendziaka wysunięto też zarzut złamania ustawy o radiofonii i telewizji. W ubiegłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wystosowała do ministra finansów pismo, w którym stwierdziła między innymi, że zmniejsza się zasięg programów TVP, za co winę ponosi jej kierownictwo i co jest naruszeniem ustawy. Kierownictwo telewizji odrzuciło jednak większą część zarzutów, stwierdzając, iż jest jedynym nadawcą, który wywiązuje się z ustawowych obowiązków.

Dystans w stosunku do tempa i temperatury

-- Staramy się jako Sojusz Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej utrzymać dystans w stosunku do tempa i temperatury wydarzeń, które zachodzą wokół telewizji publicznej -- zadeklarowała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister obrony narodowej Danuta Waniek z SLD....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 440

Spis treści
Zamów abonament