Koncern czy spółka
ZPR chcą kupić Polskie Nagrania
Koncern czy spółka
Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe złożyły syndykowi masy upadłościowej Polskich Nagrań ofertę kupna firmy wraz z prawami do fonoteki, w której znajdują się bezcenne kompozycje polskiej muzyki poważnej i rozrywkowej. Informację tę potwierdził Zbigniew Benbenek, dyrektor naczelny ZPR. Nie chciał jednak ujawnić, na jaką kwotę opiewa oferta.
Według naszych informacji chodzi o kilka milionów dolarów. Ofertę kupna PN miało złożyć również BMG-Ariola-Poland, oddział jednego z pięciu największych koncernów fonograficznych świata. Ministerstwo Kultury i Sztuki, organ założycielski PN, sprzeciwia się sprzedaży firmy i opowiada za ugodą bankową z wierzycielami, czyli za redukcją wierzytelności firmy i rozłożeniem ich spłaty na kilka lat. Dopiero póżniej PN mogłoby znaleźć strategicznego inwestora.
W konflikcie o PN starły się trzy koncepcje funkcjonowania firmy. Wierzycielom, którymi są m. in. Powszechny Bank Kredytowy, izba skarbowa i ZAiKS zależy na odzyskaniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta