Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozrywka i nauka

19 kwietnia 1995 | Media, Internet | BM

Teleturnieje w TVP

Rozrywka i nauka

Polacy najchętniej oglądają w telewizji publicznej filmy fabularne (88 procent) , programy informacyjne (87 procent) oraz programy rozrywkowe (83 procent) i teleturnieje (81 procent) . Najpopularniejszym teleturniejem jest "Randka w ciemno", za nią lokuje się "Czar par" i "Miliard w rozumie". Od jesieni pojawi się w TVP nowy teleturniej; "Nowożeńcy".

W styczniu br. Rada Programowa TVP omawiała telewizyjne quizy i teleturnieje, po czym wydała oświadczenie, w którym zalecała zwiększenie liczby teleturniejów ocharakterze edukacyjnym.

Doceniła "Wielką grę" oraz "Miliard w rozumie" i zauważyła, że "wiele zteleturniejów licencyjnych nie przedstawia wysokiego poziomu intelektualnego. Nie można więc ich zaliczyć do programów rozwijających, co powinno być cechą tego typu programów". Jakiś czas temu podczas konferencji prasowej prezes TVP Wiesław Walendziak stwierdził, że podziela zdanie rady programowej. Czy oznacza to zmierzch teleturniejów rozrywkowych -- tych najpopularniejszych?

-- Telewizja publiczna nie może zrezygnować z najbardziej oglądanych teleturniejów, bo programy te należą nie tylko do niej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 459

Spis treści
Zamów abonament