Azbest tonie w paragrafach
Jak pozbyć się szkodliwych materiałów budowlanych
Azbest tonie w paragrafach
Coraz więcej przedsiębiorców musi liczyć się z koniecznością usunięcia azbestu ze swoich budynków. Wprawdzie nie zawsze trzeba od razu zrywać dach czy elewację, ale na posiadaczy azbestu nałożono wiele obowiązków.
ZOFIA JÓŹWIAK
Przepisy dokładnie określają, kiedy usunięcie szkodliwego dla zdrowia minerału jest niezbędne i jak należy postępować z obiektami, w których użyto azbestu, a jak wtedy, kiedy właściciel chce się go pozbyć. Przedsiębiorcy mają jednak z tym dużo problemów, zwłaszcza że w tym roku zmieniły się przepisy dotyczące azbestu.
- Na budynku, w którym mam szwalnię, leży dach z eternitu zawierającego azbest. Sąsiedzi mówią, że jest to dla nich niebezpieczne, a urzędnicy gminni zalecili mi jego wymianę. Czy rzeczywiście mam taki obowiązek? Budynek nie jest stary, zbudowany został w końcu lat 70. Czy ze względu na złą sytuację ekonomiczną mogę się starać o odroczenie wykonania tej drogiej inwestycji? Jeśli nie, to czy przynajmniej mogę samodzielnie zdjąć stare płyty? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Nie znając stanu faktycznego, trudno oceniać, czy dach na zakładzie czytelnika wymaga natychmiastowej wymiany, czy może jeszcze pozostać....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta