Sąd jako poborca podatkowy
Zgodnie z § 6 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. nr 60, poz. 281) pracodawca ma obowiązek zwolnić pracownika od pracy na czas niezbędny do stawienia się na wezwanie sądu.
Jednocześnie to samo rozporządzenie wprowadza zasadę, iż wystosowane przez sąd imienne wezwanie pracownika do osobistego stawienia się, zawierające adnotację potwierdzającą stawienie się pracownika na to wezwanie, stanowi dowód usprawiedliwiający nieobecność w pracy (§ 3 powołanego rozporządzenia).
Odszkodowanie, czyli przychódZ art. 2 dekretu o należnościach świadków, biegłych i stron w postępowaniu sądowym z 26 października 1950 r. (Dz. U. nr 49, poz. 445) wynika, że świadkowi na jego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta