Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zanim ujrzymy biały dym

18 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | EK
źródło: Nieznane

STOLICA APOSTOLSKA Zanim ujrzymy biały dym W przeddzień konklawe Watykan wcale nie przypominał zamkniętej twierdzy. Kuria rzymska pracuje normalnie. Ale w czasie konklawe turyści nie będą mogli wejść do watykańskich muzeów i ogrodów W Kaplicy Sykstyńskiej zamontowano specjalną tarczę, która uniemożliwia pracę telefonów komórkowych (c) REUTERS / PIER PAOLO CITO

W sobotę bez problemów, zaopatrzona jedynie w stosowną przepustkę, weszłam do Watykanu. Wielu gości wchodziło i wychodziło, żandarmeria kierowała sporym ruchem samochodów. I tak będzie przez cały czas trwania konklawe. Jedynym utrudnieniem dla uczestników ruchu jest to, że w określonych godzinach, gdy będzie przejeżdżał autobus z kardynałami, jeden z tuneli na trasie między Domem św. Marty a Kaplicą Sykstyńską będzie zamknięty dla innych samochodów. Zamknięty jest także Dom św. Marty, Pałac Apostolski i Kaplica Sykstyńska. Poza tym Państwo Watykańskie funkcjonuje normalnie.

Joaquin Navarro-Valls, rzecznik Watykanu, powiedział w sobotę, że w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3511

Spis treści
Zamów abonament