Olsztyńskie puzzle
35 procent respondentów oceniło (w skali pięciostopniowej) dostatecznie pracę samorządu miejskiego, ale aż 36 procent nie potrafiło dokonać oceny.
Olsztyńskie puzzle
Na piętrze olsztyńskiej księgarni "Książnica Polska" znajduje się obszerne stoisko z książkami, które nie mogą znaleźć swoich czytelników. Niektóre egzemplarze są już lekko podniszczone. Po liczbie naklejonych papierowych metek z ceną można się domyśleć, ile razy dewaluowała się ich wartość. Wśród przecenionych książek czeka na półce na swego nabywcę zbiór publicystyki Zenona Złakowskiego "W Olsztyńskiem bez przełomu". Historyczny już zapis wydarzeń, komentarzy politycznych z lat 1989 -- 1991, widać mało kogo interesuje.
Nie mam zdania
W połowie ubiegłego roku, na zlecenie zarządu miasta Olsztyna, Pracownia Badań Społecznych i Marketingowych przeprowadziła badanie opinii olsztynian na temat działalności lokalnych władz oraz problemów związanych z gospodarką i zarządzaniem. Wypowiadała się reprezentatywna grupa 1106 osób, wylosowanych z ogólnej liczby mieszkańców miasta w wieku od 15. do 74. lat. Wyniki badań udostępniono radnym Rady Miejskiej Olsztyna na początku listopada 1994 roku. Mają one być pomocne w pracach olsztyńskiego samorządu.
W wynikach badań uderza przede wszystkim bardzo duża...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta