Żyć długo i zasobnie
Niektórzy uważają, że w połowie XXI wieku człowiek będzie żył przeciętnie 90 lat. Co nam jednak przyjdzie z długowieczności, jeśli nie będziemy w stanie utrzymać naszego standardu życia?
Zasadniczą trudność przy planowaniu skutków dłuższego życia stanowi fakt, że właściwie nie wiadomo, w jakim stopniu się ono wydłuży. Być może w połowie tego stulecia średnia dla świata wyniesie tylko 80 lat, jak obecnie w krajach rozwiniętych, a może będzie większa. Wzrost gospodarczy każdego kraju zależy w dużej mierze od tego, ile lat żyją jego mieszkańcy. Duża liczba starszych ludzi oznacza popyt na mieszkania w określonych miejscach i określonych warunkach, a także na konkretne towary i usługi. Ta "popytowa demografia" może przesądzić o tym, jakie firmy odniosą w przyszłości sukces i na jakie badania naukowe będzie zapotrzebowanie. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta