Obywatel podpisze, ale nie zapłaci
PBS dla "Rzeczpospolitej" o kampanii prezydenckiej
Obywatel podpisze, ale nie zapłaci
Dokończenie 1
Ci pierwsi, to przede wszystkim osoby w wieku 40 -- 59 lat, z wykształceniem średnim lub wyższym, o najwyższych dochodach, mieszkające w największych i najmniejszych miastach, a także zwolennicy większości liczących się partii politycznych. Wyjątkiem są potencjalni wyborcy prawicowego Przymierza dla Polski oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy rzadziej od innych są gotowi podpisywać się pod jakąś kandydaturą.
Powściągliwość sympatyków PSL idzie w parze z rezerwą, jaką w ogóle w tej kwestii prezentują rolnicy i mieszkańcy wsi. Poza nimi, także osoby najmłodsze i mieszkające w średnich miastach niechętnie umieszczą swoje nazwisko pod zgłoszeniem kandydata.
Najmniej kłopotów z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów będą miały -- jak wynika z sondażu -- komitety wyborcze Aleksandra Kwaśniewskiego. Spośród respondentów skłonnych kogoś poprzeć, 30 procent rezerwuje swój podpis dla kandydata SLD. Po 15 procent osób chciałoby się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta