Inwestycja w wiedzę bez ograniczeń
Wydatki na kształcenie pracownika nie zostały przez ustawodawcę bezwzględnie wyłączone z kategorii kosztów dla celów podatkowych. Z łatwością można też wskazać związek przyczynowy między ich poniesieniem a celem, jakim jest osiągnięcie przez firmę przychodu.
Obowiązek pracodawcyBezpośrednio z przepisów kodeksu pracy wynika, że obowiązkiem pracodawcy jest ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych - w zakresie i na warunkach określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej oraz ministra pracy i polityki socjalnej z 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz.U. nr 103, poz. 472 ze zm.). Zgodnie z nim podnoszenie kwalifikacji zawodowych może polegać na: > kształceniu w formach szkolnych (m.in. w technikach dla dorosłych oraz szkołach wyższych), > kształceniu, dokształcaniu oraz doskonaleniu w formach pozaszkolnych (na studiach podyplomowych, kursach, seminariach, stażach zawodowych, stażach specjalizacyjnych, praktykach zawodowych, aplikacjach).
Pracodawca może skierować pracownika na kurs czy do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta