Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Edytorskie uniki

01 lipca 1995 | Plus Minus | KM

Katalog wydawców w Polsce 1995

Edytorskie uniki

W bardzo potrzebnym, nie tylko branży księgarskiej, "Katalogu wydawców w Polsce 1995", firmowanym przez Bibliotekę Narodową i Fundację Biblioteki Narodowej nie ma kilkunastu najważniejszych edytorów. Nie istnieją tu m. in. : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Naukowe PWN, PIW, Amber, Alfa, Muza, BGW, Penta, Łuk, Wydawnictwo Literackie. Jest za to 1829 innych wydawnictw.

Katalog przygotowany został przez zespół specjalistów pod kierunkiem Wiesława Szczepanka. Przyjęli oni na wstępie cztery zasady. Po pierwsze: o znalezieniu się w katalogu decydował fakt zaistnienia w Krajowym Biurze ISBN. Po drugie: nie zamieszczano informacji nie sprawdzonych i nieaktualnych. Po trzecie: udział w katalogu był dobrowolny i wreszcie, po czwarte: podstawowa informacja obejmująca nazwę wydawnictwa, adres, telefon czy numer skrytki była bezpłatna. Edytorzy płacili jedynie, i to niewiele, za dodatkowe wiadomości, np. o profilu wydawnictwa czy roku założenia firmy.

Dlaczego tuzy naszego rynku wydawniczego zrobili przed tym katalogiem unik?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 519

Spis treści
Zamów abonament