Prąd na każde zawołanie
Szpitale, centra komputerowe, chłodnie i inne obiekty, które muszą pracować non stop, są wyposażone w rezerwowe źródła zasilania w energię elektryczną. Zastosowanie agregatów prądotwórczych jest zresztą znacznie szersze. Dla wielu firm budowlanych, remontowych, telekomunikacyjnych, obsługi rolnictwa i innych to sprzęt niemal podstawowy.
- Agregaty są urządzeniami o dużej niezawodności. Gwarantują odpowiednią jakość energii bez wahań czy zaniku napięcia. Tam, gdzie brakuje dostępu do sieci elektrycznej lub gdy koszt doprowadzenia linii byłby zbyt wysoki, w praktyce jest to jedyne rozwiązanie problemu zasilania - mówi Marian Sidorowicz, prezes firmy Enbud z podwarszawskich Łomianek, specjalizującej się w urządzeniach zasilających.
Agregaty prądotwórcze to prądnice napędzane silnikami spalinowymi, benzynowymi lub Diesla; wytwarzają prąd jedno- lub trójfazowy. Mają dodatkowe, bogatsze lub skromniejsze wyposażenie: automatykę, urządzenia rozruchowe, obudowy itp. Produkowane są w wersjach mniej lub bardziej wyciszonych, przenośnych lub stacjonarnych. Z punktu widzenia użytkowników mniej ważne jest to, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta