Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podstawowym problemem jest brak pieniędzy

13 lutego 2006 | Nieruchomości, budownictwo | BK
źródło: Nieznane

ROZMOWA Wśród członków wspólnot, tylko 5 - 10 procent stanowią dłużnicy Podstawowym problemem jest brak pieniędzy Członkowie wspólnot mieszkaniowych nie stanowią finansowej elity społeczeństwa, a wielu z nich stało się członkami wspólnot tylko dlatego, że otrzymali mieszkania w zamian za mienie zabużańskie lub zajmowane mieszkania komunalne wykupili z dużymi bonifikatami. Nierzadko nie zdawali sobie sprawy, że posiadanie mieszkania może zmuszać ich do partycypowania w kosztach remontu dachu lub elewacji. A koszty takie mogą być nieraz rzędu kilku tysięcy złotych, co dla wielu jest wydatkiem przekraczającym ich możliwości. Janusz Gdański Kto jest lepszym zarządcą - spółka gminna, spółdzielnia mieszkaniowa czy profesjonalna firma, która działa wyłącznie na rzecz wspólnot mieszkaniowych?

JANUSZ GDAŃSKI, WICEPREZES SŁUPSKIEGO STOWARZYSZENIA ZARZĄDCÓW I ADMINISTRATORÓW NIERUCHOMOŚCI: Cenowo zazwyczaj najkorzystniejszym rozwiązaniem dla wspólnoty, której członkiem jest gmina, jest zawarcie umowy ze spółką gminną, gdyż gmina jako członek wspólnoty i jednocześnie właściciel spółki nie jest zainteresowana, aby ponosić zawyżone koszty z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3763

Spis treści
Zamów abonament