Na czym polega dialog konkurencyjny
Po nowelizacji prawa zamówień publicznych do znanych już trybów udzielenia zamówienia publicznego, a więc przetargu nieograniczonego i ograniczonego, negocjacji z ogłoszeniem i bez ogłoszenia, zapytania o cenę, aukcji elektronicznej (po zmianach: licytacji elektronicznej) i wolnej ręki, dojdzie dialog konkurencyjny. Według Komisji Europejskiej jest on szczególnie przydatny do wyboru partnera prywatnego w ramach projektów partnerstwa publiczno-prywatnego.
W ślad za dyrektywąDialog konkurencyjny reguluje nowa dyrektywa 2004/18/WE. Jest to elastyczna procedura udzielenia zamówienia publicznego, łącząca w sobie cechy procedury ograniczonej i negocjacyjnej z elementami konkursu. Charakteryzuje ją: > ustalanie optymalnych warunków przetargu przy współudziale wykonawców, > możliwość przyznania nagród wykonawcom jako swoistej rekompensaty za nakład pracy włożony w optymalizację warunków przetargu, > możliwość negocjowania treści ofert złożonych przez wykonawców, jednak bez modyfikacji ich zasadniczych aspektów.
Polski ustawodawca skorzystał z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta