Krócej o warunkach zatrudnienia
Zgodnie z art. 29 § 3 k.p. pracodawca musi poinformować pracownika na piśmie o podstawowych warunkach zatrudnienia.
Jakie zmianyNowością jest zmiana w § 2 art. 29 k.p. Polega ona na tym, że jeśli strony nie zawrą umowy o pracę w formie pisemnej, to pracodawca w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika potwierdza na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy i jej warunków. Dotychczas wystarczało podanie dwóch ostatnich elementów. Teraz należy też wskazać strony umowy o pracę.
Bardziej istotne zmiany wprowadza art. 29 § 3 k.p. Dotyczą one informacji, jaką powinien otrzymać każdy pracownik w ciągu 7 dni od zawarcia umowy o pracę. Podstawowy zakres tych danych ma zawierać pięć elementów: 1. obowiązującą pracownika dobową i tygodniową normę czasu pracy, 2. częstotliwość wypłat wynagrodzenia za pracę, 3. wymiar przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego, 4. obowiązującą pracownika długość okresu wypowiedzenia, 5. informację o układzie zbiorowym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta