Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy świnia idzie na rzeź

12 sierpnia 2006 | Plus Minus | PS EG

ZAGROŻENIA Chiny i Indie przejmują zachodnie metody produkcji rolnej - skrajnie okrutne i niebezpieczne dla środowiska Gdy świnia idzie na rzeź Przewiduje się, że do 2020 r. światowe spożycie mięsa podwoi się. Zarazem w Europie i Ameryce Północnej wzrasta zaniepokojenie etycznymi aspektami metod produkcji mięsa i jaj. Spożycie cielęciny gwałtownie spada, odkąd wyszło na jaw, że aby wyprodukować tzw. białą (w rzeczywistości bladoróżową) cielęcinę, hodowcy oddzielają nowo narodzone cielęta od matek, nie podają im paszy objętościowej, celowo wpędzają w anemię i trzymają w boksach tak wąskich, że zwierzę nie może nie tylko chodzić, lecz nawet się obrócić.

W Europie choroba szalonych krów wywołała szok nie tylko dlatego, że prysł mit wołowiny jako bezpiecznej i zdrowej żywności, lecz i pod wpływem doniesień, że przyczyną choroby jest karmienie bydła mózgami i tkankami nerwowymi owiec. Ludzie, którzy naiwnie wierzyli, że krowy żywią się trawą, dowiedzieli się, czym naprawdę karmi się opasowe bydło: kukurydzianą lub rybną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3914

Spis treści
Zamów abonament