Wolne niebo nad Atlantykiem: niższe ceny, więcej lotów
Ministrowie transportu 27 państw UE zgodzili się wczoraj na liberalizację połączeń transatlantyckich od 30 marca 2008 roku. Wtedy wejdzie w życie umowa, która da prawo do lotów między dowolnymi miastami USA i UE wszystkim europejskim i amerykańskim liniom lotniczym.
Liberalizacja oznacza jeszcze większą konkurencję, co z kolei przyspieszy fuzje i przejęcia w lotnictwie. Dla Polskich Linii Lotniczych LOT to kolejne wyzwanie. Tymczasem polski przewoźnik tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego znów nie ma prezesa. Wczoraj odwołano Marka Mazura, a zarząd liczy dwóch członków. Rada nadzorcza ogłosiła kolejne konkursy na ich stanowiska.
Brytyjskie obawy- Pilotowałem tę umowę do samego końca, ze wszystkimi pasażerami na pokładzie - powiedział Jacques Barrot, unijny komisarz ds. transportu. Rzeczywiście na pokładzie byli wszyscy, nawet Wielka Brytania, która wcześniej opierała się liberalizacji ze strachu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta