Uczelnie zabiegają o studentów, którzy będą płacić za naukę
Trwa właśnie walka o tych studentów, którzy będą płacić za naukę. Zabiegają o nich dziś wszystkie rodzaje szkół wyższych, z tym że w szkołach prywatnych czesne obowiązuje zarówno za studia stacjonarne, czyli dzienne, jak i za niestacjonarne: wieczorowe i zaoczne. W państwowych stacjonarne są za darmo.
Przed podjęciem decyzji, w jakiej szkole studiować, warto wziąć pod uwagę nie tylko koszt nauki, ale także poziom nauczania, warunki studiowania, praktyki i międzynarodowe kontakty, jakie dzięki szkole można zdobyć, a także to, czy dana placówka udostępnia wszelkiego rodzaju stypendia. Na wielu prywatnych uczelniach można dziś bowiem studiować za darmo. Szkoły chcą w ten sposób przyciągnąć do siebie najzdolniejszych.
Prawo nie tylko na uniwerkachOd lat jednym z najbardziej obleganych kierunków jest prawo. Pięć lat studiów to nie koniec nauki, bo radcowie prawni, sędziowie czy prokuratorzy muszą uaktualniać wiedzę przez całe zawodowe życie. Nie bez znaczenia jest jednak,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta