Praca jako cnota
Za Odrą
Praca jako cnota
Publiczna dyskusja, jaka toczy się w Niemczech z udziałem polityków, związków zawodowych, przedsiębiorców oraz uczonych ekonomistów i uczonych specjalistów od organizacji społeczeństwa, a więc politologów, socjologów i nawet teologów jest obfita, ale dość monotonna. Niepokojące zjawisko rosnącego bezrobocia każdy opisuje z punktu widzenia swojego stanowiska czy swojej specjalności, polityczna orientacja każdego z góry określa zakres proponowanych recept naprawy. Argumenty, wywodzące się często z różnych światopoglądów, nie przystają do siebie, są sprzeczne, ponieważ, mówiąc w największym skrócie, jedne odnoszą się do porządku ekonomicznego, adrugie -- do porządku społecznego.
Tak się akurat złożyło, że przeplatałem w ostatnim tygodniu obserwację dyskusji i narad związanych z proponowanym Sojuszem dla pracy z lekturą książki francuskiego historyka starożytności Paula Veyne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta