Rozdawnictwo koncesji
Niedawny wyrok NSA uchylający trzy łódzkie koncesje radiowe może mieć bardzo poważne konsekwencje. W całym kraju koncesje dzielono w podobny sposób, więc można przypuszczać, że jeśli uchylono te, które dotyczyły Łodzi, to podważyć można jeszcze wiele innych.
Rozdawnictwo koncesji
Beata Modrzejewska
Być może wkrótce poznamy spółki, które otrzymają koncesje na sieci telewizyjne -- zich przyznaniem zakończy się drugie w historii dzielenie koncesji na nadawanie komercyjnych programów radiowych i telewizyjnych. Jednak właśnie teraz powraca -- drogą sądową -- pierwszy konkurs o koncesje.
Po raz pierwszy i to od razu tak dobitnie, że aż doszło do uchylenia przez sąd decyzji koncesyjnych, dopatrzono się nieprawidłowości w wydawaniu koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
Wwydanym w ubiegły czwartek wyroku dotyczącym łódzkich stacji radiowych, Naczelny Sąd Administracyjny wyraził przekonanie, że Krajowa Rada jednym wydając koncesje, a innym ich odmawiając, nie kierowała się ani czytelnymi kryteriami, ani ocenami ekspertów. Przypomnijmy, że eksperci do spraw ekonomicznych i finansowych ze Szkoły Głównej Handlowej mieli też poważne zarzuty wobec wnioskodawców telewizyjnych -- Pol Satu i Canal Plus (pisaliśmy o tym w "Rzeczpospolitej" z 25 kwietnia 1995 r. ). ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta