"Senator", "Krokodyl", zabytkowe piwnice i miliardy
Spór Adama Gesslera z miastem
"Senator", "Krokodyl", zabytkowe piwnice i miliardy
Od kilku lat między Adamem Gesslerem, znanym staromiejskim restauratorem, a władzami samorządowymi gminy Warszawa-Śródmieście toczy się spór. Władze wymieniają Gesslera jako czołowego dłużnika, który zalega miastu z czynszem na kilkanaście miliardów złotych. Gessler mówi, że nie płaci, ponieważ to miasto jest mu winne pieniądze, które włożył w remont i rozbudowę Pałacu Błękitnego przy ul. Senatorskiej 37. Zarząd Domów Komunalnych i Adam Gessler wzajemnie pozwali się do sądu. Władze domagają się eksmisji z lokalu, za który restaurator nie płaci czynszu. Gessler zaś domaga się od ZDK uznania porozumienia z kwietnia 1994 r. , które miało pozwolić na dokonanie wzajemnych rozliczeń.
-- W maju 1988 r. wydzierżawiłem ponad 181 mkw. lokalu użytkowego (piwnice) wbudynku przy ul. Senatorskiej 37 ("Senator" w Pałacu Błękitnym) . Na podstawie starych planów udało się odtworzyć pierwotny wygląd piwnic, odkopaliśmy fundamenty, wywieźli ziemię. Dobudowaliśmy także za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pawilon zamykający skrzydło pałacu. Wszystko to pozwoliło powiększyć lokal o 400 mkw. W 1992 r. podpisano ze mną nowąumowę, tym razem już na najem 588 mkw. -- mówi Adam Gessler. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta