Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyznaczanie kursów i zawieranie transakcji

20 lipca 1996 | Moje Pieniądze | KŁ

Notowania ciągłe

Wyznaczanie kursów i zawieranie transakcji

Od lipca system notowań ciągłych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, oprócz obligacji, obsługuje również pięć akcji. Cykl notowań ciągłych został podzielony na cztery fazy: "przed sesją", "otwarcie", "trwa sesja" i "po sesji". Najważniejsze z nich to: "otwarcie" i"trwa sesja". Podczas otwarcia -- na podstawie zleceń złożonych przed sesją -- ustalany jest tzw. kurs otwarcia (fixing) . W fazie "trwa sesja" przyjmowane są zlecenia, na podstawie których wciągu jednego dnia wyznaczyć można więcej niż jeden kurs giełdowy.

Kurs otwarcia

Wszystkie zlecenia, które zostały wprowadzone do giełdowego systemu przed sesją, tj. od godz. 9. 00 do 11. 00 oraz zlecenia nie zrealizowane na poprzednich sesjach (z aktualnym terminem ważności) uczestniczą w wyznaczeniu kursu otwarcia. Odbywa się to niemal identycznie jak wyznaczanie jednolitego kursu dnia. Ważną różnicą jest jednak wyznaczenie minimalnej jednostki transakcyjnej. Dla notowanych w tym systemie pięciu spółek wynosi ona -- w akcjach -- dla BPH i Rolimpexu -- 50 szt. , dla Dębicy -- 100 szt. , dla Elektrimu-- 500 szt. i dla BIG -- 2500 szt. Kolejna różnica dotyczy częściowej realizacji zleceń z limitem ceny równym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 810

Spis treści

Raporty

Zamów abonament