Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hala jak ta lala

30 stycznia 2009 | Tenis we Wrocławiu | Jakub Kowalski
Hala Ludowa
autor zdjęcia: Grzegorz Hawałej
źródło: Fotorzepa
Hala Ludowa
Hala Orbita
autor zdjęcia: Bartek Sadowski
źródło: Fotorzepa
Hala Orbita
Punkty i pieniądze
źródło: Rzeczpospolita
Punkty i pieniądze

Hala Orbita kontra Hala Ludowa. Wrocławski turniej rozgrywany jest w lutym, więc na dach został skazany. Przed rokiem zabytkową Halę Ludową zastąpiła nowoczesna Hala Orbita. Czy słusznie?

W Hali Ludowej można zagrać najwyższego loba na świecie (42 metry), ale było tam za zimno, co jest trudne do wytrzymania: dla widzów i samych tenisistów. Organizatorzy narzekali, że hala jest za droga i za duża, bo wszędzie w niej daleko: przejście na drugą stronę trybun zabierało nawet dziesięć minut. Niektórzy stosowali... rowery, ale to nie jest sposób. Łatwiej było zmienić adres i to dlatego od roku KGHM Dialog Polish Indoors rozgrywany jest w Hali Orbita: tańszej, a do tego w pełni klimatyzowanej, wentylowanej i ogrzewanej. To zresztą jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Europie, czym chwalą się organizatorzy. Orbita jest w pełni funkcjonalna: można tu organizować koncerty, spektakle, wystawy, targi, kongresy i sympozja, a także uprawiać wszelkie sporty. Na meczach, także o randze międzynarodowej, spotykają się koszykarze, siatkarze, piłkarze ręczni i nożni, hokeiści na lodzie. Pojawiają się też zapaśnicy, bokserzy, gimnastycy sportowi czy nawet... sumici. Przyszedł więc czas na tenisistów.

W zeszłym roku dywanową nawierzchnię położono na drewniany parkiet, więc sprężynowała, co nadawało piłce dodatkowy poślizg. Z szybkością nie wszyscy zawodnicy radzili sobie równie dobrze. Większość turniejowych meczów, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8230

Spis treści

Po godzinach

Zamów abonament