Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powrót medialnych rekordzistów

04 października 2010 | Publicystyka, Opinie | Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa
Krzysztof Czabański

Kto najdłużej rządził publicznymi mediami w III RP? Bezapelacyjnymi zwycięzcami w tej konkurencji są środowiska polityczne związane z SLD, PO i PSL, a PiS nie mieści się na podium – pisze publicysta

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w obecnym składzie ma pracować do 3 sierpnia 2016 r. Ustawa nakłada na nią obowiązek dbania m.in. o pluralizm i obiektywizm mediów publicznych. W ramach tej troski obecny przewodniczący KRRiT Jan Dworak już zainicjował czystki personalne i programowe w Programie III Polskiego Radia polegające na usuwaniu z anteny dziennikarzy o poglądach prawicowych.

Pod polityczną lupą znalazła się też TVP. To dobry moment, aby zanalizować kto i jak długo – od 1993 roku, gdy powstała KRRiT – miał największe wpływy w publicznych mediach.

Osobomiesiące w radzie

Zakładam przy tym, że dany członek rady miał poglądy mocno zbliżone do przekonań partii i osób, które go rekomendowały lub desygnowały w skład KRRiT. Pamiętam również, że niektóre ze środowisk politycznych parokrotnie zmieniały szyldy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8743

Spis treści
Zamów abonament