Zając gonił wyżła

25 lipca 1996 | Sport | KR

Znów złoto dla Penelopy Heyns i Danyona Loadera

Na razie historia lubi się powtarzać, przynajmniej w przypadku Penelopy Heyns i Danyona Loadera. Oboje zdobyli po drugim złotym medalu igrzysk. Zawodniczka z RPA wygrała finał na dystansie 200 mstylem klasycznym, a Nowozelandczyk -- 400 mstylem dowolnym. Swoje złote żniwa mają także zawodnicy USA, którzy w nocy z wtorku na środę wyszli, dzięki sukcesom Jeffa Rouse'a(zwyciężył na 100 mstylem grzbietowym) , Amy van Dyken (100 mstylem motylkowym) i męskiej sztafety 4 x 100 mstylem dowolnym, na czoło klasyfikacji medalowej igrzysk.

Chronologia wydarzeń w basenie politechniki stanu Georgia była taka, że najpierw podziwialiśmy Danyona Loadera, który bez dużych stresów pokonał osiem długości olimpijskiej pływalni i wyprzedził Brytyjczyka Palmera o ponad sekundę. Nowozelandczyk uciekł rywalom po 200 metrach wyścigu, a potem, niczym rutynowany biegacz patrzył poprzez ramię, czy w wodnej pianie nie widać zbyt blisko czyjejś głowy. Do rekordu świata Australijczyka Kierena Perkinsa nie zbliżył się, ale nie było to potrzebne. Zapewne wielu...