Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gmina bezdomnych

25 lipca 1996 | Kraj | MC

Gmina bezdomnych

Marek Kotański zajmuje się bezdomnymi od trzech lat. W całej Polsce działa już 40 Markotów, czyli tzw. Centrów Wychodzenia z Bezdomności. W Warszawie i jej najbliższej okolicy otwarto 6 placówek, połowa z nich znajduje się w gminie Warszawa-Białołęka.

-- Marek Kotański upodobał sobie naszą gminę, bo nikt nie urządził mu wiecu protestacyjnego przed Centrum Bezdomności i nie powtórzyła się sytuacja z Lasek czy z Józefowa -- mówi Arkadiusz Przybylski, wiceburmistrz gminy Warszawa-Białołęka.

Zainteresowanie Marka Kotańskiego peryferyjną gminą warszawską sięga początków ubiegłego roku. 1 lutego 1995 r. otwarte zostało Centrum Wychodzenia z Bezdomności Markot III. Już wtedy pojawiły się problemy: Monar nie powiadomił władz gminy o swoich zamiarach i nie zapytał ich o opinię na ten temat. Ponadto Markot III był nielegalny z punktu widzenia prawa budowlanego, gdyż nikt nie udzielił organizacji Marka Kotańskiego stosownych zezwoleń budowlanych. Mimo to otwarcia Centrum dokonano, a byli na nim m. in. ówczesny prezydent Warszawy Mieczysław Bareja, wojewoda warszawski Bohdan Jastrzębski i Włodzimierz Cimoszewicz, wówczas prokurator generalny.

Jak w Bronksie

Marek Kotański obiecał, że dopełni wszystkich formalności i, na przyszłość, o wszystkich swoich działaniach na terenie Białołęki będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 814

Spis treści
Zamów abonament