Lewica pozornie zjednoczona konkordatem
Warunki Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rozważania Unii Pracy
Lewica pozornie zjednoczona konkordatem
Premier Włodzimierz Cimoszewicz polecił Dariuszowi Rosatiemu, ministrowi spraw zagranicznych, podjęcie negocjacji w sprawie ratyfikacji umowy między Polską a Stolicą Apostolską. Ryszard Bugaj, przewodniczący UP, zamierza przekonać klub, aby na jesieni jeszcze raz rozważył swoje stanowisko w sprawie ratyfikacji konkordatu.
Mimo decyzji Sejmu o odłożeniu sprawy do czasu uchwalenia konstytucji, rząd i prezydent nie ustają w wysiłkach, aby przyspieszyć moment ratyfikacji konkordatu. Szef polskiej dyplomacji uważa, że za mniej więcej trzy miesiące rozmowy z Watykanem zostaną zakończone i wówczas Sejm mógłby ponownie rozważyć sprawę konkordatu. Tymczasem Tadeusz Iwiński z SLD w ostatnich wypowiedziach podkreślał, że jego klub może zmienić zdanie w sprawie konkordatu i zgodzić się na jego ratyfikację przed uchwaleniem nowej konstytucji tylko wtedy, gdy zostaną uchwalone ustawy okołokonkordatowe precyzujące te...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta