Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie pieniężne wojskowych

23 lutego 2011 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Dowódca nagrodzi finansowo zasłużonego żołnierza niezawodowego

Dzisiaj wchodzą w życie dwa rozporządzenia ministra obrony narodowej. Pierwsze dotyczy warunków i trybu przyznawania nagród i zapomóg żołnierzom niezawodowym. Stanowi ono, że dowódca jednostki wojskowej będzie mógł przyznać nagrodę żołnierzowi niezawodowemu, jeśli podwładny uzyskuje bardzo dobre wyniki przy wykonywaniu swoich zadań. Ponadto żołnierz niezawodowy dostanie gratyfikację finansową także za wykonanie odpowiedzialnych zadań służbowych.

Będzie miał również prawo ubiegać się o zapomogę. Otrzyma ją pod warunkiem, że przedstawi dokumenty wskazujące na trudną sytuację materialną.

Drugie z wchodzących dziś w życie rozporządzeń nowelizuje rozporządzenie w sprawie trybu uzyskiwania przez żołnierzy niezawodowych zezwoleń na wyjazd i pobyt za granicą.

 

Brak okładki

Wydanie: 8860

Spis treści
Zamów abonament