Telefon w regulaminie
Szybki kontakt z pracownikiem jest bezcenny. Ale nie wtedy, gdy firma płaci za używaną przez niego służbową komórkę krocie. Lepiej się przed tym zabezpieczyć
Telefony, zwłaszcza komórkowe, znacznie ułatwiają pracę. Niezależnie od branży szybka komunikacja ze współpracownikami lub kontrahentami jest bezcenna. Stąd większość pracowników otrzymuje służbowe telefony.
Problem polega na tym, że nie znają zasad ich używania. De facto jest to problem pracodawcy, który musi ponosić znaczne koszty funkcjonowania telefonów i nie zawsze będzie mógł je odzyskać.
Wprowadzenie w firmie ustaleń dotyczących telefonów w praktyce jest korzystne tak dla pracownika, jak i pracodawcy. Ważne jest, aby miały one charakter pisemny. Mogą być zawarte w regulaminie lub umowie. Te, które są komunikowane ustnie, również wiążą, choć w razie ewentualnego sporu raczej pracownik będzie górą.
Opracowanie regulaminu nie powinno nastręczać większych trudności. Powinien on jednak mieć kilka ważnych z punktu widzenia pracodawcy postanowień. Oto kilka wskazówek.
WSKAZÓWKA 1: rodzaje rozmów
Nie ulega wątpliwości, że telefon jest przekazywany podwładnemu w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych.
Warto to jednak powtórzyć w regulaminie, wskazując przy tym, czy dopuszczalne jest korzystanie z telefonu do celów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta