Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy rezygnujemy z kursu, nie musimy płacić za całość

30 sierpnia 2011 | Prawo | Sławomir Wikariak

Odmowa zwrotu pieniędzy i możliwość jednostronnego rozwiązania grupy to przykłady stosowanych przez szkoły językowe klauzul niedozwolonych

Wrzesień i październik to miesiące, w których nie tylko młodzież licznie zapisuje się na płatne kursy. Nie ma znaczenia, czy będzie to nauka języka obcego, tańca czy pływania. Przed podpisaniem umowy klient powinien dokładnie ją przeczytać. Wciąż bowiem w wielu z nich można znaleźć postanowienia niezgodne z prawem, które łamią prawa konsumentów.

– Na ponad 2,5 tys. klauzul niedozwolonych wpisanych do rejestru blisko 200 dotyczy edukacji – mówi Małgorzata Cieloch, rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wypowiedzenie umowy

– Gdy podpisujemy umowę, najczęściej nie myślimy, jakie będą konsekwencje rezygnacji z kursu (choćby z przyczyn losowych). Warto sprawdzić, jak umowa reguluje takie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9017

Spis treści
Zamów abonament