Rozbudowane cenniki i trochę gratisów na osłodę
Płaci się za pobranie gotówki w kasie banku, ale też za niepodjęcie jej w terminie mimo złożonego zamówienia. Przy kredycie lista opłat zaczyna się od rozpatrzenia wniosku i obejmuje na ogół kilkanaście pozycji
Banki oferują zazwyczaj po kilka pakietów usług, od najprostszych dających dostęp do konta internetowego, po bardzo złożone, z niestandardowymi rozwiązaniami. Miesięczny koszt pakietu waha się od zera do nawet kilkuset złotych.
Niektóre banki nie pobierają opłaty, jeśli klient korzysta z innych produktów, na przykład z karty debetowej czy kredytowej. Nierzadko przez 6 – 12 miesięcy z opłaty zwolnione są firmy, które dopiero założyły rachunek.
Bezpłatne pakiety to przede wszystkim możliwość korzystania z internetowego rachunku. Najdroższe obejmują m.in.: własnego doradcę, bezpłatne przelewy krajowe i zagraniczne, zlecenia stałe, bezpłatne prowadzenie rachunków pomocniczych. W wielu bankach klienci mający najbardziej rozbudowane pakiety mogą negocjować ceny usług.
Przelewy, zlecenia stałe, płatności
Koszt przelewu gotówki na inne konto zależy od rodzaju pakietu, z którego korzysta firma, i sposobu realizacji płatności. Przelew można zlecić za pomocą Internetu, telefonu, w urządzeniach samoobsługowych czy w okienku bankowym. Najdrożej jest oczywiście w okienku (nawet 20 zł za operację), nieco taniej przez telefon, a najtaniej (najczęściej bez opłat) przez Internet.
Za realizację zlecenia stałego banki pobierają od 0 do 20 zł. Zdarzają się dodatkowe opłaty za złożenie zlecenia, modyfikację czy odwołanie (nawet do 10 zł)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta