Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wszędzie gra muzyka

05 stycznia 2012 | Prawo i praktyka | Tomasz Morycz

Korzystanie z radia w czasie pracy może negatywnie wpływać na wykonywane obowiązki. Zwłaszcza wtedy, gdy wymagają skupienia czy współpracy

Pracodawca powinien zapewnić pracownikowi nie tylko odpowiednie stanowisko czy narzędzia, ale również odpowiedni komfort czy atmosferę, które zwiększyłyby jego wydajność (art. 94 pkt 2 i 2a k.p.).

Podwładny w rewanżu nie tylko ma szanować stworzone mu podstawy, ale również przekładać je na wykonywane obowiązki, w tym w szczególności maksymalnie wykorzystywać swój potencjał (art. 100 § 1 k.p.).

Rozrywka w firmowym aucie

Zdarza się, że zatrudniony samowolnie podejmuje dodatkowe czynności, aby lepiej spożytkować czas pracy.

Tak jest ze słuchaniem muzyki, która w powszechnym przekonaniu sprzyja realizowanym zajęciom. Większość z nas pozytywnie reaguje na wpadającą w ucho piosenkę, która przeważnie nastraja optymistycznie, pobudza do działania czy zwyczajnie regeneruje. Łatwo to sobie wyobrazić przy wykonywaniu obowiązków o charakterze fizycznym, technicznym czy mobilnym.

Skoro zazwyczaj wsiadając do auta, niemal automatycznie włączamy radio, to podobnie postąpi pracownik wykorzystujący pojazd w celach zarobkowych. Tym bardziej, jeśli ma do pokonania znaczną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9124

Wydanie: 9124

Spis treści
Zamów abonament