Z prezentacją na lekcji, czyli jak działają nowoczesne programy i platformy edukacyjne
W liceum i gimnazjum na warszawskim Ursynowie przy Stryjeńskich 21, gdzie narodziła się MAPPTIPE, nauczyciele i uczniowie pierwsi testują możliwości nowego narzędzia.
W szkole powstają kilkuosobowe uczniowskie zespoły, tworzące edukacyjne multimedialne pomoce naukowe. Co o projekcie sądzą nauczyciele?
Wszyscy zgadzają się tu co do tego, że nawet najdoskonalsza technika nie zastąpi kontaktu ucznia z nauczycielem w realu, ale też nikt nie ma wątpliwości, że ograniczanie się do metody „ściery i tablicy" nie jest, najdelikatniej rzecz ujmując, czymś na miarę XXI wieku. Wielu lekcjom
od dawna towarzyszą na Stryjeńskich a to fragment filmu, a to nagranie, a to prezentacja. Dotychczas jednak nie funkcjonowały w ramach jednego systemu i przygotowywane były w sposób nieco chałupniczy – na przykład przynosiło się z domu płytkę DVD z filmem, znajdowało potrzebne fragmenty, odtwarzało, dodawało ustny komentarz itd. Teraz MAPPTIPE pozwala szybko skonstruować bogate merytorycznie, atrakcyjne wizualnie i idealnie dostosowane do potrzeb lekcyjnych nowoczesne prezentacje.
Obrona Kamieńca Podolskiego bez ryzyka
– Wprawdzie współczesne podręczniki do historii są pełne zdjęć, obrazków i mapek, ale nic tam nie jest ruchome –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta