Niepełnoetatowiec w samorządzie bez dodatków za pracę ponad ustalony wymiar
Przepisy wewnętrzzakładowe mogą korzystniej uregulować sytuację finansową zatrudnionej załogi, w tym sposób i wysokość wynagradzania za godziny nadliczbowe. Dotyczy to także jednostek samorządowych
- Czy pracownikowi niepełnoetatowemu zatrudnionemu w samorządzie wpisywać godziny ponadwymiarowe, po których przekroczeniu przysługuje wynagrodzenie jak za godziny nadliczbowe? Czy w ogóle w tych jednostkach przysługuje wynagrodzenie za nadliczbówki? – pyta czytelnik.
Zgodnie z art. 151 § 5 kodeksu pracy, w razie zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy w umowie o pracę należy ustalić dopuszczalną liczbę godzin pracy ponad określony w angażu wymiar czasu pracy, których przekroczenie uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia równego dodatkowi za pracę w godzinach nadliczbowych.
Kiedy więcej
Pracą w godzinach nadliczbowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta