Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co innego wynika z poczynań, co innego z dokumentów

20 września 2012 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Ten, kto nie chce pracować w firmie po jej transferze, może ją pożegnać. Choć to on inicjuje rozstanie, w świadectwie pracy jako odpowiedzialny za to będzie figurował szef

Na podstawie art. 231 k.p. część pracowników jednego działu naszej firmy przejmuje inny pracodawca. Jak rozumieć drugie zdanie z art. 231 § 4 – „rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika rozwiązanie stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem”? Czy to oznacza tylko wpis w świadectwie pracy, że powodem jest wypowiedzenie przez szefa? Czy w związku z takim rozstaniem przysługują mu jakieś należności? – pyta czytelniczka.

W terminie dwóch miesięcy od przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę pracownik może bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem rozwiązać stosunek pracy. Pozwala mu na to art. 231 § 4 zdanie pierwsze k.p. To pracownik sam decyduje, czy w taki sposob rozstać się z firmą.

W wyroku z 25 maja 2000 r. (I PKN 647/99) Sąd Najwyższy potwierdził, że rozwiązanie stosunku pracy przez pracownika w trybie art....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9340

Wydanie: 9340

Spis treści
Zamów abonament